Międzyzdroje
Facebook Projekty realizowane z funduszy zewnętrznych

"Pory Roku w Leśnej Filharmonii" w Centrum Współpracy Międzynarodowej w Grodnie k. Międzyzdrojów.

W ubiegły piątek miał miejsce ostatni koncert muzyki klasycznej pt. ”Zima” będący jednym z szeregu koncertów realizowanych w ramach projektu "Pory Roku w Leśnej Filharmonii" w Centrum Współpracy Międzynarodowej w Grodnie k. Międzyzdrojów.

W ubiegły piątek miał miejsce ostatni koncert muzyki klasycznej pt. ”Zima” będący jednym z szeregu koncertów realizowanych w ramach projektu "Pory Roku w Leśnej Filharmonii" w Centrum Współpracy Międzynarodowej w Grodnie k. Międzyzdrojów.
   W projekcie na przestrzenie roku 2024 brały udział dzieci młodsze oraz młodzież starszych klas ze szkół powiatu kamieńskiego:
 

  • Szkoła Podstawowa nr 2 im. prof. dra Władysława Szafera w Wapnicy;
  • Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Kołczewie;
  • Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bolesława Krzywoustego w Wolinie;
  • Szkoła Podstawowa w Dziwnowie im. 5-go Kołobrzeskiego Pułku Piechoty;
  • Publiczna Szkoła Podstawowa im. Zofii Kossak-Szczuckiej w Dargobądzu;
     

Koncertów wysłuchało ponad 400 uczniów wraz z opiekunami ze szkół podstawowych z obszarów wiejskich powiatu kamieńskiego.❤️
Główną ideą ww. projektu była organizacja w 2024r. w Centrum Współpracy Międzynarodowej w Grodnie k. Międzyzdrojów koncertów muzyki klasycznej dla młodzieży i dzieci w wykonaniu renomowanego zespołu Baltic Neopolis Orchestra;


O naszym projekcie „PORY ROKU w LEŚNEJ FILHARMONII” można posłuchać na antenie Polskiego Radia Szczecin:
"Pory roku w Leśnej Filharmonii" [ROZMOWA]
GALERIA Leśnej Filharmonii:
Galeria
 

 Koncerty tematycznie nawiązujące do naturalnego cyklu przemiany przyrody (Wiosna-Lato-Jesień-Zima) i życia człowieka odbywały się w samym sercu Wolińskiego Parku Narodowego, którego drzewostan i jednocześnie bliskość morza stanowią naturalne tło dla tematyki ww. spotkań muzycznych.
     Koncerty „Leśnej Filharmonii” wprowadzają uczestników w świat muzyki klasycznej wykorzystując przy tym nowoczesne technologie, angażując ich w tworzenie muzyki, dyrygowanie orkiestrą czy też próby samodzielnego grania na instrumentach. Dzięki dostosowaniu repertuaru i narracji do percepcji dzieci młodszych lub starszych oraz postaci animatora –konferansjera, który angażował młodych melomanów do żywego uczestnictwa – koncerty udały się znakomicie.
     Zadanie ma niezwykle ważny wymiar społeczny: umożliwia uczestnictwo w wydarzeniu artystycznym osobom - dzieciom i młodzieży z obszarów wiejskich mającym utrudniony dostęp do usług kulturalnych, zwłaszcza kultury wysokiej w miejscu zamieszkania.


     Udział w koncertach "Pory Roku w Leśnej Filharmonii"  był bezpłatny bezpłatny dzięki uzyskanemu wsparciu: Projekt  dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.