Międzyzdroje
Facebook Projekty realizowane z funduszy zewnętrznych

III edycja Międzyzdrojskiej Ligi Biegowej zakończona

6 kwietnia br. odbyły się ostatnie z zaplanowanych zawodów III edycji Międzyzdrojskiej Ligi Biegowej i tym samym oficjalnie zakończyliśmy sezon ligowy 2024 / 2025.

Zmagania sportowe w ramach III edycji MLB rozpoczęliśmy w październiku 2024 r. w dwóch kategoriach – bieg oraz nordic walking w określonych regulaminem kategoriach wiekowych. Tym razem, w ramach urozmaicenia zawodów zaprosiliśmy zawodników na tereny naszej Gminy -  do Wapnicy przy Jeziorze Turkusowym, gdzie odbyły się dwa spotkania MLB  w październiku 2024r. i marcu 2025r. Okazało się, że przygotowana trasa okazała się dla uczestników bardzo wymagająca. Podsumowanie zawodów miało miejsce u gościnnych Państwa Isenko w Tawernie przy Jeziorku Turkusowym, którzy serwowali dania z grilla i domowe ciasto .

Pozostałe spotkania w ramach ligi odbyły się: 01.12.2024 r., 29.12.2024 r., 16.02.2025 r. oraz 06.04.2025 r. na dobrze znanych trasach wytyczonych na zachodnim krańcu Międzyzdrojów. W tej edycji Partnerem Gminy Miedzyzdroje w organizacji zawodów był Golden Tulip Międzyzdroje Residence, gdzie odbywał się start, meta i podsumowanie zawodów oraz znajdowało się biuro zawodów. Przepyszne makarony oraz profesjonalizm i zaproponowane warunki zyskały uznanie zawodników.   

Kolejna nowością w tym sezonie były biegi tematyczne, i tak w grudniu -  29 grudnia 2024 roku na bieg sylwestrowy i 16 lutego 2025 r. na bieg walentynkowy zawodnicy przybyli w zabawnych przebraniach. Na każdych zawodach Międzyzdrojskiej Ligi Biegowej, jak w latach poprzednich, czekały na wszystkich uczestników upominki i medale dla najlepszych zawodników.

Zgodnie z regulaminem klasyfikacja generalna opierała się na przyznawaniu punktów w każdym z zawodów wg uzyskanego miejsca tj. I miejsce to jeden punkt w klasyfikacji ogólnej. O miejscu w klasyfikacji ogólnej decydowała najmniejsza ilość punktów. By zaliczyć III edycję Międzyzdrojskiej Ligi Biegowej należało zaliczyć cztery z sześciu zawodów, w tym 2x5km. i 2x7 km. Wśród biegaczy najlepszymi okazali się Damian Gorszka ze Szczecina – uczestnik wszystkich edycji naszej ligi oraz Emilia Wolińska z Wolina. W konkurencji nordic walking najlepszym zawodnikiem, podobnie jak w ubiegłej edycji, okazał się niepokonany Marek Dołęgowski z Wolina, a w konkurencji kobiet Irena Wolf z Kamienia Pomorskiego – również uczestniczka wszystkich edycji naszej ligi.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy!  Jak zapowiedział burmistrz Mateusz Bobek zapraszamy i spotykamy się jesienią na kolejnej IV edycji MLB! Do zobaczenia jesienią!   

 

Anetta Czyżak

UM Międzyzdroje


Galeria zdjęć