Woliński Park Narodowy był współorganizatorem ferii zimowych 2019 r. w gminie Międzyzdroje.
12 lut 2019
Pracownicy Działu Edukacji przeprowadzili warsztaty przyrodnicze zarówno dla dzieci i młodzieży uczestniczących w zajęciach organizowanych przez Międzynarodowy Dom Kultury, jak i dla dzieci korzystających z zajęć organizowanych przez Miejska Bibliotekę Publiczną w Międzyzdrojach.
Podczas pierwszego spotkania w Centrum Edukacyjno – Muzealnym Wolińskiego Parku Narodowego prezentowaliśmy tajniki pracy z mikroskopem, a także przeprowadziliśmy plastyczne warsztaty przyrodnicze. Zadaniem uczestników było stworzenie pracy malowanej ziarnami słonecznika, dyni, fasoli, lnu, gryki itp. Autorzy wszystkich prac otrzymali drobne upominki, a najciekawsze – wyróżnione nagrodzone zostały kalendarzami WPN.
Drugie spotkanie odbyło się z uczestnikami ferii organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Centrum Edukacyjno -Muzealnym WPN, na którym również przeprowadziliśmy warsztaty z mikroskopowania oraz zajęcia plastyczne z użyciem ziaren. Dodatkowo wybraliśmy się na wycieczkę po Muzeum Przyrodniczym, gdzie prezentowaliśmy ciekawostki na temat otaczającej nasz przyrody.
Kolejne spotkanie z dziećmi i młodzieżą odbyło się w Międzynarodowym Domu Kultury, podczas którego przeprowadziliśmy warsztaty z origami.
Ostatnie zajęcia kończące cykl spotkań podczas ferii zimowych w Wolińskim Parku Narodowym odbyły się w Centrum Edukacyjno - Muzealnym w dniu 5 lutego 2019 r. Było to spotkanie z leśnikiem Panem Radosławem Skórkowskim – wieloletnim pracownikiem WPN. Pan Radek opowiadał o pracy w lesie, prezentował przyrządy i urządzenia wspomagające pracę leśniczego, prezentował gatunki drzew występujące w WPN, uczył jak je rozpoznawać. Uczestnicy dowiedzieli się jakie dla nas wszystkich ma znaczenie las i dlaczego musimy o niego dbać. Na zakończenie spotkania rozwiązywaliśmy karty pracy dotyczące gatunków drzew oraz poznawaliśmy gatunki zamieszkujące poszczególne piętra w lesie.
Dziękujemy serdecznie wszystkim dzieciom i młodzieży za udział tegorocznych w zajęciach.
Mamy nadzieję, że spotkania z nami sprawiają, że stajecie się bliższymi przyjaciółmi Wolińskiego Parku Narodowego, bowiem WPN to nasze wspólne dziedzictwo, które służy zachowaniu przyrody w jej naturalnej postaci dla przyszłych pokoleń.
Do zobaczenia na kolejnych warsztatach oraz na szlakach WPN.
Dział Edukacji WPN
Anna Mysińska